DOCOMOMO TÜRKİYE SUNULAN YAPILAR LİSTESİ



ADANA

“Adana Adliye Binası”, A. Durukan Kopuz
“Adana Fen Lisesi”, A. Durukan Kopuz
“Adana Merkez Ziraat Bankası Binası”, A. Durukan Kopuz
“Adana Milli Mensucat (Simyonoğlu) Fabrikası”, B. Gönenbaba
“Belediye Oteli”, T. Akar
“Beyaz Saray Tesisleri”, F. Karaman, O. Erman
“Cumhuriyet Un ve Çırçır Fabrikası”, A. Özüdoğru
“Dr. İhsan Ariel Evi”, F. Karaman, O. Erman
“Halk Evi ve Parti Binası”, M. Yeğin
“İsmet İnönü İnşaat Teknik Lisesi”, M. Yeğin, E. Erten
“Karatepe Saçakları”, İ. F. Özorhon
“Kurttepeli Apartmanı”, D. S. Ökesli, O. Erman
“Modern Mimarlıkta Cephe Estetiğini Oluşturan İşlevsel Öğeler: Güneş Kırıcı ve Saçakların Adana Örneklemeleri”, F. Karaman, O. Erman
“Modernizmin Adana Mimarlığındaki İzleri”, G. Ramazanoğlu
“Sait Bey Evi”, D. Saban Ökesli
“Vakıflar Sarayı Çarşısı”, O. Erman, F. Karaman
“Yidaş (Yavuzlar İplik ve Dokuma Sanayi A.Ş.) Binaları”, O. Erman, İ. Durukan
“Yüksekaş İplik ve Dokuma Sanayi Yönetim Binası”, O. Erman, A. A. Sözüdoğru
“Ziraat Haşarat Laboratuarı”, F. Karaman, O. Erman, D.S. Ökesli
“Alman Fabrikası ve Döşeme Mahallesi”, Seda Nehir AKGÜN
“Kimyager Ahmet Rıza Bey Evi”, Ayşe DURUKAN KOPUZ

AFYON

“Şeker Fabrikası”, Ö. Canarslan Taktak
‘’Afyon PTT Binası’’,   E. Kumtepe, S. Çetin
‘’Afyon DMO Binası’’, E. S. Yalçınkaya  - Ş. G. Beyhan
“Afyonkarahisar Valilik Binası”, Ahunur AŞIKOĞLU, H. İbrahim ALPASLAN

AKSARAY

‘’Aksaray Lisesi’’,  Ö. P. Biçer, S. Öztürk

AMASYA

“Amasya Valiliği Yapısı”, E. Y. Kösten, S. S. Ustaoğlu

ANKARA

“Anadolu Kulübü Binası - İzmir Caddesi”, E. Yavuz (1968)
“Anafartalar Çarşısı ve İş Hanı”, M. Ertemli
“Ankara Danıştay Binası”, S. Topaloğlu
“Ankara Demirlibahçe İkiz Apartmanlar”, Y. Y. Uysal,
“Ankara Etiler Sitesi”, N. Bayraktar, A. Tuncer, E. Asrav
“Ankara Fen Lisesi”, S. Çakıcı
“Ankara İş Bankası Evleri”, U. Şumnu
“Ankara Konservatuar Evleri”, N. Bayraktar, B. Batuman
“Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak İlmi Enstitüsü”, B. Köse 
“Ankara İş Bankalılar Derneği Ankara Lokali “ Ö. Başağaç
“Ankara Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdürlüğü”, İ. D. Uyaroğlu
“Ankara Yapı Kredi Bankası Ankara Binası”, B. Köse
“Ankara 100. Yıl Çarşısı” Y. Acar
“Apartman Balkon Korkulukları”, Z. Tuna Ultav
“Arıkoğlu Apartmanı -Çankaya”, S. Öz
“B. Rıfat Akar Evi”, N. Bayraktar, E. S. Ayhan
“Bahçelievler 47. Sokak No: 29”, E. S. Ayhan
“Baraj Gazinosu, Çubuk”, S. Bancı, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi
“Bedri Özkazanç Apartmanı”, E. Ç. Asrav
“Beşevler Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi No. 2 Müstakil Konut”, N. Baturayoğlu Yöney, B. Asiliskender, N. Urfalıoğlu
“Boylu Apartmanı”, U. Şumnu
“Büyük Çarşı”, N. Bayraktar
“Cinnah 19: Kentte Figür ”, A. Cengizkan
“Dedeman Oteli”, I. Ruhi, A. Aslankan, O. Oruç
“Demirtaş Apartmanı”, U. Şumnu
“Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Binası”, Ö. Canarslan
“Dörtler Apartmanı”, D. Bahar
“Ego Hangarları”, H.T. Örmecioğlu, A. Er Akan, S. T. Beeson
“Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Direktörlüğü”, Ö. Pelen
“Emek 4. Cadde No: 134”, E. S. Ayhan
“Emlak Kredi Bankası Yenimahalle Blok Apartmanları”, A. E. Tozoğlu(1957-1964)
“Erkek Teknik Öğretmen Okulu”, E. Küreli
“Eti Maden İşleri Müdürlüğü Genel Merkez Binası”, M.K. Baran
“Etibank Merkez Büro Binası”, M.K. Baran
“Etimesgut Uçak Fabrikası ve Uçak Motor Fabrikası” , B. İmamoğlu
“Fikir İşçileri Kooperatifi”, T. Karakuş Candan
“Işıklar Apartmanı”, A. Tuncer
“İlkbank Blokları”, S.Horuz
“İnşaat Usta Okulu”, L. Alpagut
“İş Bankası Blokları – Çankaya”, İ. Sudaş
“Jimnastik Mektebi”, L. Alpagut
“Karayolları Genel Müdürlüğü Binası”, Ö. Ürey
“Kenedi Caddesi İş Bankası İkramiye Apartmanları”, U. Şumnu
“Kız Lisesi”, Y. Uysal TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi
“Koç ve Armağan Pasajları”, B.Tabibi, E. Yavuz, C. Katipoğlu
“Kumrular İkamet Sitesi”, N. Yaren
“Kuzgun Sok. İş Bankası İkramiye Apartmanları”, U. Şumnu
“Lale Sitesi “, H. Aycı
“Merkez Cami- Çankaya”, E. Karaelmas
“Merbank Yapı Kooperatifi Evleri”, N. Bayraktar, U. Şumnu, E. Akay Şumnu
“Mintrak Yapı Kooperatifi”, T. Karakuş Candan
“Moda ve Soysal Pasajları”, B. Tabibi, C. Katipoğlu
“Modern Çarşı” , M. Ö. Gültek
“Muammer Aksoy Apartmanı”, Y. İ. Mehmetoğlu
“Muhabank Apartmanı”, U. Şumnu
“Murat Apartmanı”, E. Ç. Asrav
“Nur ve Sinema Oteli”, S. Çınar
“Otuzevler Yapı Kooperatifi”, T. Karakuş Candan
“Or-An Toplu Konut Yerleşimi”, P. Aykaç
“Orta Doğu Teknik Üniversitesi/ Öğrenci Toplulukları Binası: Baraka”, F. Kıvılcım “Özkanlar Evi” , F. Sönmez, S. A. Selçuk
“Özok Apartmanı”, S. Göloğlu
“Piknik, Restoran-Amerikan Büfe-Şarküteri”, Ö. Mutlu
“Rüzgâr Tüneli”, U. Durak, E. Tufan, B. İmamoğlu
“Stadyum ve Hipodrom Yapıları”, T. Örmecioğlu, S. A. Selçuk
“Sönmez Apartmanı”, U. Şumnu
“Su Süzgeci”, S. Bancı, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi
“Şeker Fabrikaları Genel Müdürlük Lojmanı”, F. M. Sümertaş
“Tekdal Apartmanı”, S. Sokullu
“Tenis Kulübü Binası”, L. Özgenel, P. Yoncacı
“Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlük Binası”, G. Özyıldıran
“Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji Yapı Kompleksi”, A. E. Sudan
“Ulus İşhanı”, A. S. Alkan
“Übeyde Elli Apartmanı”, U. Şumnu
“Yenimahalle/ İlk Yerleşim Bölgesi”, Ö. Pelen
“Yeşiltepe Konut Yapı Kooperatifi “, A. E. Tozoğlu
“Yonca Apartmanı”, U. Şumnu
“Yüksek İhtisas Hastanesi” , Z. Ceylanlı
“Yüksek Köy Enstitüsü Hasanoğlan Yerleşkesi ”, S. Çakıcı, H.T. Örmecioğlu
“Yüzüncü Yıl İşçi Blokları”, B. Köse 
“Etimesgut Camii”, Z.T. Ultav
“Ankara Eski Osmanlı Bankası Ankara Şubesi Ek Yapısı“, İ. Türkeri
“Ankara Salyangoz Çarşı “, E. Küreli
“Ankara 52. Sokak (eski 6. Sokak) No:33“, S. Kaplan
“Ankara Cinnah Caddesi No: 94 “, S.Kaplan
“Ankara Milli Savunma Bakanlığı Öğrenci Yurdu“, G. Kuçak Toprak
“Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsü“,  S. Akman
“Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kütüphanesi“,  B. Kırbaş
“Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi 1. ve 2. Yurt Binaları“, G. Özyıldıran
‘’Ankara Cihad Gökdağ ve Ortakları Apartmanı’’, S. S. Öztürk
‘’Ankara Dilek Apartmanı’’, U. Şumnu
‘’Ankara Ortaçlı Apartmanı’’, S. S. Öztürk
‘’Ankara Talip Apartmanı’’, U. Şumnu
‘’Ankara Fuat Bulca Evi’’, İ. Gençer - I. Çokuğraş
‘’Ankara Mobilgaz Sitesi’’, Ö. Özalp
‘’Çırağan (Mustafa Sabuncu) Apartmanı’’, Seçil ÖZCAN
‘’Ülkealan Pasajı’’, Güliz KÜÇÜKTAŞDEMİR
“Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlük Binası”, Nur ÇAĞLAR, Murat SÖNMEZ, Pelin GÜROL ÖNGÖREN, Aktan ACAR, Işıl Ruhi SİPAHİOĞLU, Zelal ÖZTOPRAK, Günsu Merin ABBAS
“Ankara Şeker Fabrikası, Şeker Enstitüsü”, Nur ÇAĞLAR, Murat SÖNMEZ, Pelin GÜROL ÖNGÖREN, Aktan ACAR, Işıl Ruhi SİPAHİOĞLU, Zelal ÖZTOPRAK, Günsu Merin ABBAS
“Ankara Atatürk Lisesi”, Haluk ZELEF, H.Okan ÇETİN, Ensar TEMİZEL, Ceren Y. YILDIRIM, N. Murat DÖRTLÜK, Simla ŞANLI

ANTALYA

“Adalet Sarayı”, A. Uçar, H.T. Ömercioğlu, A. Er Akan, C. Katipoğlu
“Cevizli Numune Köyü -Erken Cumhuriyet Döneminde Köycülük ve Numune Köy Çalışmaları”, H. T. Örmecioğlu
“Eski Antalya Oteli”, İ. Erbaş
“Eski Gazi Mimar Kemal Okulu”, İ. Erbaş
“İpek Böcekçiliği Mektebi”, S. Çetin, H. İ. Alpaslan, D. Köse
“Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası”, A. Uçar, E. Gültekin 
“Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Camii “ H. T. Örmecioğlu
“Antalya DSİ 13. Bölge Sosyal Tesisleri Ve Misafirhanesi “ G. E. Özer
“Antalya İnci Sineması “ E. B. Dayı
“Kırımlıoğlu İşhanı”, H.T. Ömercioğlu, A. Uçar, C. Katipoğlu, A. Er Akan
“Pamuklu Dokuma Sanayi T.A.Ş.”, S. Ceyhan
“Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”, E. B. Dayı
“40 Daireler”, İ Erbaş, F. Şen 
“Antalya Halkevi Binası” D. Köse
“Antalya Kalkan Mustafa Kocakaya İlkokulu “ N. E. Aydeniz
‘’Antalya Alanya Arkeoloji Müzesi’’, N. Özdemir
‘’Antalya Dr. Burhanettin Onat Villası’’, E. B. Dayı
“Antalya Lisesi- A Blok”, Esra BÜYÜKEMİR, Seda ŞİMŞEK TOLACI
“İnhisarlar İdare Binası”, Hatice ERKMEN, Esra YALDIZ

ARTVİN

“Borçka Köprüsü”, H. T. Örmecioğlu, A. Er Akan 
“Artvin Hükümet Konağı”, K. Güler

AYDIN

“Cumhuriyet Mektebi”, C. Binan, N.B. Serbes
“Efeler Karakolu”, G. Şimşek
“Efes Sineması ve Oteli-Söke”, Y. Sayar
“Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi- Söke”, H. Yavuz
“Fehime Kocagöz Anaokulu”, G. Özaydın, A. D. Öncel
“Hacı Kazımoğlu İlköğretim Okulu”, G. Özaydın, A. D. Öncel
“Madran Palas- Erken Cumhuriyet Dönemi Konaklama Yapısı”, N. B. Serbes, M. Kürüm
“Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası”, A. Yücel
“Ödemiş Otogarı”, D. Güner, H. G. Kutlu
“PTT Merkez Müdürlüğü Hizmet Binası”, E. Şimşek
“Tarihi Kent Merkezi’nde İki Konut”, E. Aynal, E. Gündüz
“Taşdöner Sineması”, G. Şimşek
“Üç Banka Binası”, E. Köşkeroğlu, N. Kul 
“Aydın Didim Mavişehir Yazlık Konut Sitesi“, E. C. Esenalp
‘’Aydın Özel Nazilli Belediyesi Etnografya Müzesi / Ankara Palas Anayurt Oteli’’,N. Ü. Gülmez

BALIKESİR

“Ali Hikmet Paşa Meydanı “, G. Birol
“Artur Tatil Köyü (1968-2005)”, İ.Uzun
“Bandırma Sağlık Yüksek Okulu Binası - Balıkesir Üniversitesi”, F.Seçer Kariptaş
“Burhaniye Altınkamp Kamping-Motel”, G. Duygun
“Devlet Hastanesi”, Y. İnce Güney, G. Birol
“Egli Planı”, G. Birol
“Erdek 2. Birlik Sitesi Konut”, H. G. Demirkol
“Hava Kuvvetleri Komutanlığı Erdek Eğitim Merkezi Gazino Binası”, S. Başdoğan
“Kervansaray Oteli”, G. Birol
“Muharrem Hasbi Un Fabrikası”, Y. İnce Güney, G. Birol
“Necatibey Eğitim Fakültesi Binası - Balıkesir Üniversitesi”, F. Seçer Kariptaş
“Park Otel – Gönen”, F. Hacıalibeyoğlu, P. M. Hacıalibeyoğlu
“Sigorta Pasajı ”, G. Birol
“Ziraat Bankası –Mudanya”, Ö. Köprülü Bağbancı, M.B. Bağbancı
“52 Evler Toplu Konutları”, G. Birol 
“Balıkesir İnhisarlar Yapı Kompleksi”, H. Uçar
“Balıkesir Bigadiç Hükümet Konağı”, A. Bayram
“Balıkesir Ali Ferhatoğlu Evi”, H. Uçar
“Balıkesir Burhaniye Ören 52 Evler Yapı Kooperatifi”, M. R. Akbulut
“Balıkesir Burhaniye Ören Seylap Evleri”, S. Başlık
“Balıkesir Erdek Gül Plaj Otel”, G. Savaşır
“Balıkesir Burhaniye Hükümet Konağı”, H. Uçar
“Balıkesir Kent Merkezinde İçel Apartmanı”, T. Kaprol
“Balıkesir İli Merkez’inde Altılar Apartmanı”, H. Uçar
“Balıkesir Edremit Belediyesi Soğuk Hava Deposu”, A. Bayram
“Balıkesir Sümerbank Binası”, B. Ö. Çat
“Edremit Kent Merkezinde Konut Örneği: Soğanyemez Mahallesi No:4”, Anıl BAYRAM
“Artemis Ören (Turban Ören) Tatil Köyü”, Zeynep TUNA ULTAV, Gökçeçiçek SAVAŞIR

BATMAN

“Gercüş Eski Hükümet Konağı”, N. Dalkılıç, M. Halifeoğlu

BİTLİS

“Tatvan İşletme Oteli” , E. Dağtekin, G. Payaslı Oğuz, H. Özyılmaz

BOLU

‘’Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’’, Z. B. Turunç –Z. Ünaldı –S. Yıldız –S. Şirin
‘’Bolu Vilayet Memleket Hastanesi’’, S. Dimicioğlu
“Mudurnu Elektrik Santrali”, Burcu BOSTANCI, Müge HALİLOĞLU
“Çizmecioğlu Motel”, Emre GÖNLÜGÜR, Zeynep TUNA ULTAV, Gökçeçiçek SAVAŞIR

BURDUR

“Belediye Sarayı”, S. Şimşek Tolacı, Ş. G. Beyhan
“Bucak Eski Hükümet Konağı”, H. Mutlu Danacı
“Burdur T.C. Ziraat Bankası Burdur Şubesi Binası”, G. Özyıldıran
“Cumhuriyet Meydanı ve Çevresi 1936-1963”, G. Özyıldıran
“Cumhuriyet Meydanı ve Çevresi 1963-1973”, G. Özyıldıran
“Çendik Motel ve Tesisleri”, S. Şimşek Tolacı, Ş. G. Beyhan
“Çöllü Apartmanı”, S. Ş. Tolacı, H.Ş. Haştemoğlu, Ş. G. Beyhan
“Gülyağı Fabrikası (Ç.İ.N.E.F)”, S. Şimşek Tolacı, Ü. Çelebi, Ş.G. Beyhan
“Merkez Çocuk Kütüphanesi”, S. Ş. Tolacı, Ş. G. Beyhan
“Şeker Fabrikası Komplexi”, S. Ş. Tolacı, Ü. Çelebi, Ş. G. Beyhan
“Tarihi Çarşıda Ticarethane”, S. Şimşek Tolacı, Ş. G. Beyhan
“Vakıf İşhanı Binası”, S. Ş. Tolacı, Ş. G. Beyhan 
“Ağlasun Kemalettin Camii” | S. Şimşek Tolacı
“Burdur Kız Enstitüsü”, S. Ateş Can - H.Tuncer
“Burdur Gar Binası”, S. Ateş Can – A. T. Dincer – B. Özipek
‘’İpek Palas Oteli’’, Bengi NAR, Mehmet Ali KARAGÖZ, Seda ŞİMŞEK TOLACI
‘’Özboyacı (Dadacı) Apartmanı’’, Esra BÜYÜKEMİR, Mehmet Ali KARAGÖZ, Seda ŞİMŞEK TOLACI
‘’Rastgele Apartmanı/ No: 15’’, Mehmet Ali KARAGÖZ, Esra BÜYÜKEMİR, Seda ŞİMŞEK TOLACI
“Burdur Stad Cami”, Bengi NAR, Mehmet Ali KARAGÖZ
“Gölhisar Armutlu Çarşı Cami”, Mehmet Ali KARAGÖZ, Seda ŞİMŞEK TOLACI, Şefika Gülin BEYHAN

BURSA

“Aker Apartmanı”, D. Yarımbaş
“Ali Haydar Apartmanı”, Y. Erbil, M. Gür, Z. Sevgen Perker
“İş Bankası Binası”, M. Gür, H. Ö. Tümer, B. E. Şahin
“Merinos Yünlü Dokuma Fabrikası Kompleksi”, F. Tuncer, U. Yergün, E. O. Polat, B. Çelebioğlu
“Merkez Bankası “, Ç. Yücel
“Santral Garaj”, S. Polat
“Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Gemlik Suğnipek Fabrikası)”, B. Yararel, F. Us
“Vali Konutu -Numune Evi”, Ö.Tümer, B. E. Şahin, M. Gür
“Vilayet, Adliye ve Maliye Binaları”, S. Durak
“Villa Biçen”, B. E.Şahin, M. Gür, H. Ö. Tümer
“Yurtsever Apartmanı”, Z. Sevgen Perker, Y. Erbil, M. Gür 
“Bursa Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu (Bursa Halkevi)“, B. Ö. Çat
“Bursa Tayyare Kültür Merkezi”, H. C. Duman
“Bursa Yapı Kredi Bankası Bursa Şubesi Binası“, E. Acar Bilgin
‘’Bursa Setbaşı Vergi Dairesi’’, E. Acar Bilgin – H. C. Duman
‘’Bursa Osmangazi Kaymakamlığı’’, B. Özkılavuz - S. Türkan
‘’Bursa Elektrik Santrali ve Trafolar’’, E. Acar Bilgin - B. Özkılavuz
‘’Bursa Kültürpark’’, E. Kaymaz
‘’Bursa, Bay Selim Süter Evi’’, Gökhan Okumuş - Gürkan Okumuş
‘’Bursa, Koç Apartmanı’’, G. Okumuş
‘’Bursa Tolon Çamaşır Makinesi Fabrikası’’, Ş. Ayengin, E. Şen
‘’Bursa Uludağ Kirazlıyayla Sanatoryum Binası’’, C. Özkul, A. Kırbaş
“Tuz Pazarı Hal Binası”, Gökhan OKUMUŞ, Gürkan OKUMUŞ

ÇANAKKALE

“Büyük Truva Oteli”, M. Topçubaşı
“Tusan Motel”, G. Savaşır, Z.T. Ultav 
“Çanakkale İl Özel İdaresi ve Belediyesi Sosyal Tesisleri“, A. C. Bilge

ÇANKIRI

‘’Çankırı Park Apartmanı’’, E. Büyüktopçu

ÇORLU

Çorlu Devlet Hastanesi Münir Alkan Binası”, Yıldız SALMAN, Ebru OMAY POLAT

ÇORUM

‘’Binevler Toplu Konut Yerleşkesi’’, Hasan TAŞTAN
“Veremle Savaş Hastanesi”, Hasan TAŞTAN

DENİZLİ

“Buldan Bölgesindeki Kamusal ve Sivil Mimari”, E. Görgül
“Denizli Babadağlılar Çarşısı”, G. Özyıldıran
“Merkez Bankası Binası”, Ö. Başoğlan Avşar, A. Şenel Fidangenç
“Valilik Binası”, Ç. Yücel
“Vefki Ertür Kız Meslek Lisesi”, Ç. Yücel
“Yusuf Batur Endüstri Meslek Lisesi”, Ç. Yücel

DİYARBAKIR

“1923-1950 Yılları Arasındaki Modern Mimari Örnekleri” ,N. Dalkılıç
“1950-1970 Yılları Arasındaki Modern Mimari Örnekleri “F.M. Halifeoğlu
“Devlet Demir Yolları Lojmanları”, S. Tuğrul, N. Dalkılıç
“Devlet Malzeme Ofisi”, F.M. Halifeoğlu, G. Oğuz, M. Şimşek
“Devlet Su İşleri Yapı Grubu”, F.M. Halifeoğlu, N. Dalkılıç
“Dicle Köy Enstitüsü Yerleşkesi - Ergani” , E. Dağtekin
“Dilan Sineması”, E. Dağtekin, H. Özyılmaz, G. P. Oğuz
“Eğitim Enstitüsü Binası”, N. Dalkılıç, N. Çelebi, Ş. A. Öge, N.Peker, F.Z. Yakut, Z. Yakut
“Endüstri Meslek Lisesi”, N. Dalkılıç, F. Aydın, O. Bilden, Ş. Güler, E. S. Taşar
“Gaffar Okan Lisesi, Gaffar Okan Anadolu Lisesi (Diyarbakır Muallim Mektebi Ve Pansiyon Binası)”, N. Dalkılıç “Gazi İlköğretim Okulu- Silvan”, G. P. Oğuz, E. Dağtekin, H. Özyılmaz
“Halk Eğitim Merkezi”, E. Dağtekin
“Karayolları Lojmanları”, F.M. Halifeoğlu, R. Aksoy
“Karayolları Yapı Grubu”, F.M. Halifeoğlu, N. Dalkılıç
“Konut Örnekleri”, H. Özyılmaz, G. P. Oğuz, E. Dağtekin
“Nafia Binası - Basın Yayın Merkezi”, N. Dalkılıç, İ. Çiftçi, İ. Dirgar, Y. Ergüven
“Orduevi”, F.M. Halifeoğlu
“Stadyum – Kapalı Spor Salonu”, F.M. Halifeoğlu
“Sümerbank Yerleşkesi”, N. Dalkılıç, M.Halifeoğlu
“Valilik Binası ve Vali Konağı”, B. Acar, N. Dalkılıç, M. Halifeoğlu

DÜZCE

“Kamil Kozak Evi”, Elif SAHTİYANCI, Nuray BENLİ YILDIZ, Hanife OKYAY, Melike ÜLKER
“Öney Evi”, Hande CEYLAN, Elif SAHTİYANCI, Begümnaz ÖZÇELİK, Melike ŞENTÜRK
“Ziraat Bankası Merkez Şubesi”, Hande CEYLAN, Salih BEKİN, Hanife OKYAY, Ayşegül SARIOĞLU

EDİRNE

“Elektrik Santralı”, V. Özek 
“Edirne Ziraat Bankası “ A. Meral
“Balon Hangarı“, A. Meral
“Edirne Abidin Aydoğmuş Evi“, A. Meral
“Edirne Edirne’de Konut“, T. Kaprol
“Edirne Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi “ T. Kaprol
‘’Edirne Saraçlar Caddesi 29. Parsel’’, T. Kaprol - B. Minez- A. Meral
‘’Trakya Hastanesi’’, Sennur AKANSEL, Onur ŞUTA, Aslı MERAL
“Fiziksel Yolculuktan, Sanatsal Yolculuğa Mekanın İşlevsel Değişimi: Edirne (Karaağaç) Tren Garı'nın Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Dönüşümü”, Emine Banu BURKUT
“Trakya Umumi Müfettişlik Binası”, H. Burcu ÖZGÜVEN, Tülay CANITEZ, Saygın ALKAN
“Kırkpınar Halk Kütüphanesi”, Ertan VARLI, Sennur AKANSEL, Onur ŞUTA

ELAZIĞ

“Atatürk İlköğretim Okulu”, H. Demir
“Kolordu Binası”, H.Demir
“Mustafa Kemal İlköğretim Okulu”, H. Demir
“Öğretmen Evi Binası” ,Z. Güneli, H. Demir
“PTT Binası”, Z. Güneli, H. Demir
“Tren Garı Binası”, H. Demir

ERZİNCAN

“Kemah Köprüsü- Asma Demir Köprü”, H.T. Örmecioğlu, S. Çakıcı

ERZURUM

“Atatürk Üniversitesi Kampüsü”, N. Kulözü, A. D. Bulut
“Gar Binası”, A. D. Bulut, N. Kulözü
“Erzurum Güzelyurt Restoran “ N. Demircan
“Erzurum Lisesi “ F. Z. Çakıcı
“Erzurum Pulur Köy Enstitüsü “ F. K. Çorakbaş
“Horasan Köprüsü”, Fatma Zehra ÇAKICI, Hilal Tuğba ÖRMECİOĞLU, Tuncer Çağrı ÇAKMUR
“Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”, Fatma Zehra ÇAKICI, Tuncer Çağrı ÇAKMUR

ESKİŞEHİR

“Anadolu Üniversitesi Koç Kütüphanesi ve Araştırma Merkezi”, D. Özkut
“Bölge İdare Mahkemesi”, H.G. Demirkol
“Cumhuriyet Tarihi Müzesi (Turan Numune Mektebi)”, F.M. Sümertaş
“Çifteler Köy Enstitüsü Yapıları”, N. Hızlı
“Çiftkurt Kiremit ve Tuğla Fabrikası”, H.T. Örmecioğlu, H. Mutlu Danacı
“Erkek Sanat Enstitüsü”, M. Nalçakan
“Eskişehir Kentinin Biçimlenişinde ve Kimlik Kazanmasında Belirleyici Rolü olan Artifaktlar”, A. Çelen Öztürk, Ş. Çakmak
“Eskişehir’de Uluslararası Üslubun Yansımaları”, N. Özaslan, R. Karasözen
“Eskişehir’in Kaybolmakta olan Modern Konutları”, R. Karasözen
“Halk Bankası ve Lojmanları (Konak Oteli-Konak Kıraathanesi)”, B. Üstün, S. Aksoylu
“Hava Kuvvetleri Hastanesi”, R. Karasözen
“Hava Mektebi”, N. Özaslan
“Hükümet Konağı”, B. Üstün, O. Tutal
“İstasyon Binası”, O. Tutal, B. Üstün
“Kılıçoğlu Sineması, Apartmanı ve İşhanı”, A. İl, L. Şentürk
“Kılıçoğlu Tuğla ve Kiremit Fabrikaları”, K.Nalbant, N. Özgönül, E. Madran
“Lokomotif ve Motor Sanayi Tesisleri”, N. Özaslan, D. Özkut, S. Aşut
“Mehmetçik Lisesi”, İ. Güldoğan
“Merkez Bankası Hizmet Binası”, G. Koca, R. Karasözen
“Site Apartmanı” F. Gür, F. Ö. Güven
“Şeker Fabrikası Üretim Tesisleri”, A. Çelen Öztürk, T. Mehemmedova Burnak 
“Eskişehir Çarşı Camii” | Betül EKİMCİ
“Eskişehir Orduevi (Porsuk Oteli)“, Özlem KURT
“Eskişehir Emek Oteli“, Pınar DEMİREL ETLİ
“Eskişehir Şeker Fabrikası Lojmanları”, Ece Ceren ENGÜR

GAZİANTEP

“Eski Adliye Sarayı”, A. B. Gökarslan, M. E. Çelebi Yakartepe
“Gar Binası”, A. B. Gökarslan, M. E. Çelebi Yakartepe
“Gaziantep Lisesi / Gazi Anadolu Lisesi (Ayn-Ül Marif İdadisi)”, M. Uçar
“Göksel Apartmanı”, A. B. Gökarslan, M. E. Çelebi Yakartepe
“T.C. Merkez Bankası”, A. B. Gökarslan, M. E. Çelebi Yakartepe
“Gaziantep Ersoylar Binası”, M. Gümüşburun

GİRESUN

“Belediye Binası”, S. Salbacak
“Fiskobirlik Genel Müdürlük Binası” , S. Salbacak
“Kültür Sitesi”, Ö. Hasançebi Demirkan
“Taşbaşı Parkı”, S. Salbacak
“Ziraat Bankası Giresun Şubesi Tarihi Hizmet Binası-Fındık Deposu”, Y. Özkaya
‘’Giresun Lisesi’’, S. Salbacak

HATAY

“İskenderun Mithatpaşa İlköğretim Okulu”, F. Seçer Kariptaş

ISPARTA

“Halil Hamit Paşa Kütüphanesi”, H. Ş. Haştemoğlu
“Isparta Devlet Hastanesi (Millet / Memleket Hastanesi)”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Isparta Hükümet Konağı ve Hükümet Meydanı”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Isparta İmam Hatip Lisesi”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Isparta Kent Merkezindeki Cumhuriyet Dönemi Örnekleri”, M. E. Çelebi
“Isparta Kenti ”, L. Özgen
“Isparta Lisesi Örneği”, H. G. Akgün
“Isparta’da Modernizmin Etkisinde bir Dini Yapı Örneği”, Ş. Gülin Beyhan
“Isparta Oteli ”, F. Sezgin
“Isparta P.T.T. Binası”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. .B. Gökarslan
“Isparta Yalvaç Eski Deri Fabrikası (Deri Sanayi Açıkhava Müzesi)”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Isparta - Yalvaç Müzesi”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Isparta Kız Teknik ve Meslek Lisesi”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Senirkent Turan İlköğretim Okulu”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Şarkikaraağaç Hükümet Konağı”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
“Şarkikaraağaç İnönü İlköğretim Okulu”, M. E. Çelebi Yakartepe, A. B. Gökarslan
‘’Isparta Valide Cami’’, N. Koçal - Ş. G. Beyhan
‘’Isparta Keçiborlu TCDD İstasyonu’’, M. E. Ç. Karakök
‘’Isparta Kuleönü TCDD İstasyonu’’, M. E. Ç. Karakök
‘’Isparta Eğirdir TCDD İstasyonu’’, A. B. Gökarslan
‘’Isparta Gönen Gümüşgün TCDD İstasyonu’’, A. B. Gökarslan

İSTANBUL

“Akev Tütün Bürosu ve İdari Binası”, B. Yararel
“Apartman Yapıları Cephe Tasarımı”, G. Gülmez
“Ar Apartmanı”, S. Ekinci
“Atatürk Kitaplığı”, N. Polat, Y. Çakırer Özservet
“Atlantik Han”, S. Ekinci
“Ayaşlı Yalısı”, E. B. Burkut
“Başak Sigorta Merkez ve Ziraat Bankası Şube Binası”, N. R. Aysel
“Bayer Apartmanı”, F. Uz, N. Paker
“Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Prof. Frank Amfisi”, K. K. Eyüpgiller
“Büyükada Rıza Derviş Villası”, S. Yalçın
“Büyükada Zübeyir Şeyhun Villası”, Z. Ceylanlı
“Büyük Beşiktaş Çarşısı”, A. Ötkünç
“Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cerrahi Kliniği”, A. C. Bilge, Z. Önsel Atala
“Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Verem Kliniği”, Z. Önsel Atala, A. C. Bilge
“Ceylan Apartmanı”, N. Paker, F. Uz
“Derya Apartmanı”, N. Paker, F. Uz
“Dr. Belen Evi”, A. Ötkünç
“Ebusuut İlköğretim Okulu (Reşadiye Numune Mektebi)”, F. Seçer Kariptaş, Ş. Boduroğlu
“Eski Moda Deniz Kulübü”, B. Ünver
“Eyüp Devlet Hastanesi Binası”, F. Seçer Kariptaş, Ş. Boduroğlu
“Eyüp Merkez İlköğretim Okulu (İstanbul 36. Mektep)”, F. Seçer Kariptaş, E. Sarıman
“Eyüp Üçşehitler İlköğretim Okulu”, F. S. Kariptaş
“Fındıklı 13. İlkokul: Bir İkonik Modern”, A. Cengizkan
“Haraççı Konutu”, F. S. Kariptaş, Ş. Boduroğlu
“Hatay Apartmanı”, A. Ötkünç
“İstanbul ‘İmar’ı: 1956-1960”, N. Doğusan
“İstanbul Boğaziçi’nde Modernizm”, Ö. Atalan
“İstinye Köprüsü”, K. K. Eyüpgiller
“İtalyan Büyükelçiliği”, N. Özlü
“Kaplancalı Apartmanı”, B. Selcen Coşkun
“Karaköy Yolcu Salonu Binası” A. Meltem, Y. Say Özer, O. Özer
“Kurukahveci Mehmet Efendi ve Mahdumları Ticarethanesi”, B. Kıraç, E. Güngören, M. Kaptı
“Manifaturacılar Çarşısı”, N. Üner
“Manifaturacılar ve Kumaşçılar Çarşısı (İMÇ)”, C. N. Cünük, F. Z. Sarıhan, N. H. Vural
“Marmara Apartmanı”, H. Özsırkıntı Kasap
“Mecidiyeköy Likör Fabrikası”, E. Kambek
“Mimar Radi Birol Evi”, A. Ötkünç
“Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi GSA Konferans Salonu”, N. R. Aysel, E. E. Usman, D. H. Akkaya
“Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Binası”, N. R. Aysel, E. E. Usman, D. H. Akkaya
“Necmettin Molla Konağı”, C. N. Cünük, F. Z. Sarıhan, N. H. Vural
“Oba Apartmanı”, F. Uz, N. Paker
“Pamuk Mensucat Yönetim Binası- Halkapınar (1960)”, H. Mete
“Paşakapısı Cezaevi”, S. S. Onur, Y. Çakırer Özservet
“Pegasus Evi”, A. Ötkünç
“Pendik, Adnan Kunt Villası”, N. R. Aysel
“Reks Sineması”, B. Selcen Coşkun
“Silahtarağa (Betonarme Bowstring) Köprüsü”, M. Kaptı, B. Kıraç
“Silahtarağa Elektrik Santrali Makine Binası (1949)”, G. Köksal
“Suna Kıraç Yalısı”, E. B. Burkut, Y. Çakırer Özservet
“Şan Apartmanı”, D. Yarımbaş
“Şenesenevler Yapı Kooperatifi”, G. Özorhon
“TC Ziraat Bankası Bakırköy Şubesi Binası”, F. Önal, S. Başdoğan
“Tekel Genel Müdürlüğü Binası”, B. Ekinci, N. Yöney
“Tüten Apartmanı”, N. Paker, F. Uz
“Türkiye ve İstanbul’un İlk Termik Santrali; Silahtarağa”, G. Köksal
“Unkapanı Sosyal Güvenlik Merkezi”, A. Cengiz, R. Badur, Y. Çakırer Özservet
“Üsküdar’da Konut (1954)”, H. Mete
“Yeşilköy Hava Harp Okulu Askeri Havaalanı Hangar Yapıları”, E. Harman Aslan, A. S. Aslan
“Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Atatürk Öğrenci Sitesi”, H. Özer 
“İstanbul Bakırköy İş Bankası Mensupları Sitesi “ B. Mangut
“İstanbul Çemberlitaş Palas Han “ M. S. Tarakcıoğlu
“İstanbul Karaca Apartmanı “ E. Cantürk
“İstanbul Kerimoğlu Apartmanı “ E. Cantürk
“İstanbul Fındıklı 13. İlkokulu “ Z. İnan
“İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilimdalı Binası“, N. Hızlı
“İstanbul Sanayi-i Nefise Mektebi Âlisi Ek Atölyeler Binası“, N. Aysel
‘’İstanbul F. Bahçe Spor ve Rekreasyon Merkezi’’, A. D. Kopuz
‘’İstanbul Kilimli Konak Apartmanı’’, H. Tulum
‘’İstanbul Eren Apartmanı ve Meral Apartmanı’’, Y. Salman, N. Şimşek
‘’İstanbul Balmumcu, Güzel Konutlar Yapı Kooperatifi’’, Ş. Bayram, G. Şener
‘’İstanbul Ragıp Devres Villası’’, N. Hızlı, B. Kırbaş
‘’İstanbul Atıfet (Sporel) Apartmanı’’, H. Gönül
‘’İstanbul Daime Apartmanı’’, E. Büyüktopçu
‘’İstanbul Kimya İş Evleri’’, S. Ekinci, A. Ötkünç
‘’İstanbul Yedi Emekçi Apartmanı’’, S. Ekinci,  A. Ötkünç
‘’İstanbul Kuleli Apartmanı’’, C. F. Şengün
‘’İstanbul Marmara Apartmanı’’, F. Uz - N. Paker
‘’İstanbul Validebağ Sanatoryumu’’, E. Kıvılcım, N. E. Aydeniz
“Tahir Han”, Mehmet Sinan TARAKÇIOĞLU, Nezih R. AYSEL
“Kuledibi Maliye Şubesi Binası”, Şeyda ŞEN
“ Şişli Maliye Şube Binası”, Şeyda ŞEN
“Villa Maral”, Aylin AKÇABOZAN
“Caddebostan Tümen Apartmanı”, Emel CANTÜRK
“Sedefadası Kooperatif Konutları”, Ahmet Suvar ASLAN, Ebru Harman ASLAN
“Feneryolu Burç Sitesi”, Emel CANTÜRK

İZMİR

“Ada Gazinosu- İzmir Enternasyonal Fuarı”, M. Gürel
“Aksoy Apartmanı”, B.Ş. Erturgut
“Alsancak, Karaoğlu Apartmanı (1952)”, H. Mete
“Atlas Oteli”, E. Kayın
“Bayındır İş Bankası Şube Hizmet Binası”, M. Yarat
“Bergama İş Bankası Şubesi”, N.E. Aydeniz
“Bergama İşletme Müdürlüğü”, N. E. Aydeniz
“Bergama Kazım Paşa Çeşmesi”, H. Özdemir Demir
“Bergama Palas Otel”, H. Özdemir Demir
“Bergama Park Otel”, H. Özdemir Demir
“Bergama Pamukçu Konağı”, H. Özdemir Demir
“Bergama Sümerbank Tekstil Fabrikası”, E. Aydeniz
“Bergama Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”, N. E. Aydeniz
“Bergama Tusan Motel”, Z. T. Ultav, G. Savaşır
“Bergama Ziraat Bankası Şubesi”, N.E. Aydeniz
“Borsa Sarayı”, E. Sarıman, Ş. Boduroğlu
“Bostanlı’da Konut” , M. Özsoy
“Bostanlı’da Konut”, M. Özsoy
“Buca, Bezimsade Konutu (1955)”, H. Mete
“Buca’da Bir Konut; Filipucci Evi”, H. B. Akkurt, D. Güner
“Buca’da Çiftlik (1954)”, H. Mete
“Büyük Kardiçalı Han”, E. Sarıman, F. Seçer Kariptaş
“Cemal Yılancıoğlu Evi”, B. Şengün Erturgut
“Çeşme Plaj Evleri Kooperatifi”, D. Özkut
“D.S.İ. İzmir II. Bölge Müdürlüğü Lojmanları”, H. İ. Alpaslan, G. Savaşır
“Drahşan Ekenkol Evi” A. Cilasun
“Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Binası”, D. Dokgöz, F. Hacıalibeyoğlu 
“İzmir Yeni Asır İş Hanı “ H. Atmaca
“Ersü Evi, Buca”, F. Özkaban, G. Savaşır
“Foça Tatil Köyü (Club Med Fransız Tatil Köyü)”, İ. Türkseven Doğrusoy
“Güzelyalı Halk Apartmanı”, G. Ballice
“Güzelyalı Halk Tipi Apartman”, G. Ballice
“Hacı Mehmet Ay Taylan Apartmanı”, G. Ballice
“Hacı Mehmet Aytaylan Apartmanı” G. Ballice
“Hepgüler Apartmanı”, G. Ballice
“İzmir’de bir Tip-İlkokul Uygulaması: Kazım Dirik Tipi”, F. N. Kul
“İzmir Beyaz Apartmanı”, G. Ballice
“İzmir Karşıyaka Kalyoncu Apartmanı”, M. Özsoy
“İzmir Osmanlı Bankası Bergama Şubesi”, N. E. Aydeniz
“İzmir TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Alsancak Garı Lojman Binası”, N. E. Aydeniz
“İzmir Türk Koleji Cevdet Bilsay Pavyonu”, G. Ballice
“İzmir Ziraat Mektebi”, M. Karatosun, R. Zengel
“Kahramanlar’da Apartman”, G. Ballice
“Karşıyaka Aksoy'da Bir Yapı”, M. Özsoy
“Karşıyaka’da Konut”, M. Özsoy
“Karşıyaka Deniz (Elif) Sineması”, M. B. Karatosun, B. Erdoğmuş
“Kaya Apartmanı”, B. Ş. Erturgut
“Kazım Dirik Oteli”, H. Ö. Demir
“Koza Apartmanı”, D. Güner
“Kültüral Yaşamdan Mekansal İzler: Karşıyaka Devlet Tiyatrosu”, M. B. Karatosun, B. Erdoğmuş
“Narlıdere, Rıza Aşkan Evi ( 1953)”, F. Özkaban
“Nebioğlu Turistik Tesisleri”, Y. Sayar, D. Güner
“Nihat Egeli Evi”, G. Ballice
“Ödemiş Belediyesi Hizmet Binası”, E. Kayın, F. Avcı Özkaban
“Ödemiş İstasyon Binası ve Bağlı Yapıları”, B. Ekimci
“Ödemiş Kasap Hali Binası”, İ. E. Ufuk, Z. Önsel
“Ödemiş Modern Apartman Mimarlığına Bir Örnek: Turgut Aile Apartmanı”, F. A. Özbakan, E. Kayın
“Ödemiş Ziraat Bankası Şube Hizmet Binası”, H. Birol Akkurt, J. Köstem
“Öksakal Apartmanı”, G. Ballice
“Pamuk Mensucat Fabrikası Yönetim Binası”, H. Mete
“Paya Apartmanı”, M. Özsoy
“Selçuk Tusan Motel”, Z.T. Ultav, G. Savaşır
“Selçuk Tütün Deposu”, Ç. Çetinkaya, B. Hancı
“Suat Erdeniz Konutu”, G. Ballice
“Suat Erdeniz Konutu”, G. Ballice
“Süller Villası”, M. Özsoy
“Şükrü Başar Evi”, A. Höbel, M. Merdan, N. Yıldız
“Tahsin Aysu Konutu”, M. Özsoy 
“İzmir Karşıyaka Prevantoryum”, Nağme Ebru AYDENİZ
“İzmir Sarpıncık (Karaburun) Deniz Feneri“,  Özge BAŞAĞAÇ     
“Ticaret Odası Oteli”, G. D. Dokgöz
“Tire Çimen Sokak 4 Numaralı Konut”, N. Kavak, M. Çelik, F. Çakır
“Tire Çimen Sokak 8, 10, 12 Numaralı Konutlar”, F. Avcı Özkaban
“Tire Ful Sokak 6 Numaralı Konut”, D. Akyol Altun
“Tire Ful Sokak 12 Numaralı Konut”, İ. Uzun, H. Gökmen
“Tire Güven Sokak 5 Numaralı Konut”, A. Pehlivan, Ş. Kaya
“Tire Güven Sokak 9 Numaralı Konut”, D. Kaçka, Ö. Çil
“Tire Güven Sokak 11 Numaralı Konut”, Y. Çakmak, M. Açıkgöz
“Tire İstasyon Caddesi 3 Numaralı Konut”, A. H. Toprak, A. S. Koçer
“Tire İstasyon Caddesi 5 Numaralı Konut”, M. F. Acar, O. Aydın
“Tire İstasyon Caddesi 6 Numaralı Konut”, S. Meriç, M. Hatipoğlu
“ Tire Namık Kemal Caddesi 2 Numaralı Konut”, İ. Uzun
“Tire Ortaokulu”, E. Bakım, F. Gökçe
“Tire Pazaryeri Binası”, H. Birol Akkurt “Tire’de Bir Tip-İlkokul Uygulaması: Soğuk İklim Bölgesi Köy Okulu Tipi” , F.N. Kul
“Tire Ziraat Bankası Şube Hizmet Binası”, H. Birol Akkurt, D. Yaratgan
“Türk Hava Kurumu-Tayyare Binası, Ödemiş”, İ. Verdön, I. Polat
“Türk Ticaret Bankası İzmir Şubesi ve Ege Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası”, S. Alkan
“SİM Mobilya Fabrikası”, Z. Tuna Ultav, T. Keogh, D. Hasırcı, S. Borvalı, H. Atmaca
“Veremle Savaş Derneği Karşıyaka Şubesi”, C. Sarıca, B. Erdoğmuş
“Yaşar Üniversitesi DYO Kampusu Yemekhane Binası”, Ö. Cöcen
“Ziraat Bankası Çeşme Şubesi ve Lojmanı Binası”, D. Güner, H. G. Kutlu
“Ziya Esmer Konutu”, M. Özsoy 
“İzmir Karşıyaka Çamlık ’da Bir Yapı: Hilmi Akça Evi“, B. M. İçmeli
“İzmir Mustafa Bey Apartmanı“, Y. Üstünes
“İzmir Penetti Köşkü“, E. Sönmez
“İzmir Selvili Konutu”, F. Özkaban
“İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi“, D. A. Altun
“İzmir Özel Çamlaraltı Koleji“, F. Özkaban
‘’İzmir Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’’, D. Köse
‘’İzmir, Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı’’, E. Güngören
‘’İzmir Çal Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmen Evi’’, D. Köse
‘’İzmir Gıda Toptancıları Çarşısı’’, M. Yavuz - B. Taşçı
‘’İzmir Aluş'un Kıraathanesi’’, B. Taşçı – İ. Güçü
‘’İzmir Dikili'de Konut’’, H. B. Akkurt
‘’İzmir Evka-2  A-Tipi Konut’’, G. Ballice – E. C. Esenalp
‘’İzmir Bornova Cengiz Saran Apartmanı’’, D. A. Altun – F. A. Özkaban
‘’İzmir Bafralı Konut’’, Didem AKYOL ALTUN – F. A. Özkaban
‘’İzmir Sahilevleri’nde Özhan Konutu’’, Z. T. Ultav
‘’İzmir Küçükyalı'da Aile Apartmanı’’, G. Ballice – E. C. Esenalp
‘’İzmir Datumm Danyal Çiper Mobilyaları’’, D. Hasırcı, S. Borvalı ,H. Atmaca, Z. T. Ultav
‘’İzmir Alsancak Silo’’, N. E. K. Aydeniz – S. Taddonio
‘’İzmir Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’’, B. M. İçmeli - T. Pekdoğan
‘’İzmir Tire Tarım Kredi Koop.’’, E. Bakım
“Key Otel”, Ezgi ORHAN
“Şato Restoran”, Gamze SAYGI, Tuğba SARICAOĞLU
“Elektrik Fabrikası”, Tuğba SARICAOĞLU, Gamze SAYGI
“Tire Kent Müzesi / Eski Belediye Binası”, Zeren ÖNSEL ATALA
“S. S. Yoncaköy Turizm Sahil Evleri Yapı Kooperatifi”, Yarkın ÜSTÜNES
“Nur Apartmanı”, Gülnur BALLİCE, Beste TEKİN, Damla KESKİN, Ege KURTBAŞ, Eylül AKAY, Ezgi UZ, Fulya ÖZBEY, Gerçek DÜNDAR

KARABÜK

“Dere Evler”, M. Ö. Altınöz, S. K. Akçay, B. Yurtsever
“Erken Cumhuriyet Dönemi ve Karabük Özelinde Modern Mimarlık” , D. Ekim
“Hikmet Şeyhoğlu Karabük Eczanesi”, M. Başaran
“Karabük Ahmet Gökçü Evi”, K. Başkan, M. Çelik
“Karabük Demir çelik Fabrikaları Yerleşimi”, Z. Öktem
“Karabük Muhsin Ganioğlu Evi”, T. Güneş “Karabük Yenişehir Sineması” , M. Özkan
“Kübana evleri”, M. Ö. Altınöz
“Yüzevler”, M. Özkan
“Kocaeli Maruf Önal Evi”, F. Önal, S. Başdoğan
“38 Evler”, S. Çabuk, M. Ö. Altınöz
‘’Karabük Safranbolu Çarşı / Eski Tarihi Belediye Binası’’, G. K. Toprak

KASTAMONU

“Araç İlçesi Eski Hükümet Konağı”, Ş. Boduroğlu
“Hükümet Konağı”, Ş. Boduroğlu
“İsmet Topçu Evi”, O. Tanıdık 
“Kastamonu Gölköy Köy Enstitüsü “ G. Şensoy

KAYSERİ

“Ağırnas Eski İlkokul Ve Ortaokul Binası”, S. Özer, Z. Ö.Parlak Biçer, P. Yorgancıoğlu, B. Salgın, S. Şimşek, A. Kıdık
“Arkeoloji Müzesi”, H. Eldek
“Behice Yazgan Kız Lisesi”, F. Sönmez
“Bünyan Hidroelektrik Santrali”, S. Çalışır Hovardaoğlu, O. Hovardaoğlu, E. Atasoy
“Cumhuriyet Meydanı”, S. Çalışır Hovardaoğlu
“Derviş Güneş Ortaokulu”, Z. Ö. Parlak Biçer, İ. Kuşkaya
“Devlet Hastanesi”, H. Eldek, B. Asiliskender
“Devlet (Şehir) Hastanesi”, S. Yücel
“Erkek Sanat Enstitüsü”, B. Asiliskender
“Eski Sanayi Sitesi”, F. Sönmez, M. Demirtaş
“Gültepe Parkı”, F. Sönmez, Ö. Canarslan
“Halkevi”, Ö. Sümengen
“Havuzluhan”, N. Y. Bakır, G. Gürler
“Hürriyet Evleri”, N. Yılmaz Bakır, F. Kocatürk
“Kapalı Cezaevi”, F. Sönmez
“Kayseri T.C. Sağlık Bakanlığı Verem Savaş Dispanseri”, B. Büber
“Kız Olgunlaşma Enstitüsü Binası”, Ö. Sümengen
“Mavi Çam Apartmanı”, Z. Ö. Parlak Biçer, K. Zontul
“Merkez Bankası”, H. Eldek
“Meydan İş Hanı”, Z. Ö. Parlak Biçer, Y. Özkıranartlı
“Mimarsinan Endüstri Meslek Lisesi ve Lojmanları”, E. Özsoy
“Modern Bir Kuşevi”, N. Urfalıoğlu, N. Baturayoğlu Yöney, B. Asiliskender
“Mürüvvet Fındıkoğlu Evi”, F. Sönmez
“Orta Anadolu Mensucat Fabrikası”, H. Eldek
“Pazarören Köy Enstitüsü”, M. Yeğin
“Saat Kulesi”, F. Ünal
“Sahabiye Mahallesi Belediye Blokları”, H. Özşenel, A. Zor
“Sahabiye Mahallesi, Belediye Blokları”, Y. Alemdar
“Seher İş Hanı”, Z. Ö. Parlak Biçer, M. Şahin
“Sivas Caddesi”, F. Sönmez
“Sümerbank Bez Fabrikası Elektrik Santrali”, B. Asiliskender
“Sümerbank Fabrikası İşletme Binaları”, B. Asiliskender
“Sümerbank Fabrikası Lojmanları”, B. Asiliskender
“Sümerbank Kayseri ve Nazilli Fabrika Yerleşimleri”, B. Peri “Şehit Nazım İlk Okulu”, F. Ünal
“Şeker Fabrikası Lojmanları”, B. Asiliskender, N. Urfalıoğlu, N. Baturayoğlu Yöney
“Şeker Fabrikası Yönetim Binası”, H. Kozlu
“Şeker Tepe Evler”, N. Baturayoğlu Yöney, B. Asiliskender, N. Urfalıoğlu
“T.C.D.D. Lojmanları”, Ş. Güngör Açıkgöz 
“Sivas TCDD Lojman Binaları “ F. Hacıalibeyoğlu
“Talas’ta Konut” , H. Eldek
“Tayyare Fabrikası ( 1926) ”, B. Asiliskender
“Tren İstasyonu”, F. Sönmez
“Tuzhisar İstasyon Binası”, S. Çalışır Hovardaoğlu
“ Sicimoğlu Evi”, F. Sönmez, S. Arslan Selçuk
“Zincidere Cezaevi”, Z. Ö. Parlak Biçer, S. Öztürk
“1930 sonrası Değişen Mekânsal Yapısıyla Kırsal Nitelikli Bir Yerleşme: Kalkancık”, S. Çalışır Hovardaoğlu, O. Hovardaoğlu, E. Atasoy 
“Kayseri Alpaslan İlkokulu “ E. Özsoy
‘’Kayseri Gazipaşa Okulu’’, Ö. P. Biçer, S. Öztürk
“Kayseri Vali Konağı’’, F. Akdağ, E. Şahinkaya
“Mehmet Özateş Apartmanı’’, H.S. Erkman, Ö.P. Biçer, F. Akdağ
“Demir Kalaç İlkokulu’’, Ö.P. Biçer, F. Akdağ, E. Şahinkaya
“Talas Eski Belediye Binası’’, Ö.P. Biçer, Y.Ö. Yağmur

KIRIKKALE

“Kent Tarihinde Silah Fabrikaları”, S. Ç. Hovardaoğlu 
“Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Binası”, N. B. Yöney
“Kırıkkale Erkek Sanat Okulu / Endüstri Meslek Lisesi”, B. Asiliskender

KIRKLARELİ

“Erken Cumhuriyet Döneminde Trakya’da Gerçekleştirilen Planlı Kırsal Yerleşme Örnekleri: Muratlı ve Arizbaba Köyleri”, Z. Eres, 
“Kırıkkale MKEK Lokali “ N. B. Yöney
‘’Kırklareli Vize Eski Hükümet Konağı’’, S. Yeler- Ş. Erşan
<p align="justify" class="style4">KİLİS

“Kısa Ömer Evi ve Apartmanı”, P. Y. Arslan

KOCAELİ

“Bayramoğlu’nda Yazlık Konut”, C. Öngören, A. Çiftçi
“Değirmendere Necdet Özece Evi”, E. Y. Kösten, G. Duygun, S. S. Ustaoğlu
“Devlet Hastanesi”, O. Şenyurt, E. Y. Kösten, i. Türkeri
“Ereğli Kentsel Sit Alanı – Hürriyet Caddesi”, E. Y. Kösten, G. Duygun
“Hereke Sümerbank Fabrikası Yerleşkesi”, F. Tan, İ. Uslu, D. Demir
“Hereke Sümerbank İşçi Lojmanları”, D. Demir, F. Tan, İ. Türkeri
“İzmit Anadolu Lisesi”, O. Şenyurt, E. Y. Kösten, i. Türkeri
“İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu”, Y. Özgen Kösten, G. Duygun
“İzmit Erkek Sanat Enstitüsü”, E. Y. Kösten, G. Duygun
“İzmit Halkevi”, Y. Özgen Kösten, G. Duygun
“Kocaeli Derince Palas Otel”, İ. Türkeri, İ. Uslu
“Seka Fabrikası”, T.G. Köksal
“SEKA I. Kâğıt Fabrikası”, E.Ö. Aydın, R. Çömlekçioğlu 
“Kocaeli Otel Asya“, Senem MÜŞTAK
‘’Kocaeli Namık Yolga Evi’’, Elçin Burcu TEMEL
“Akça Koca Bey Anıt Mezarı”, Seda KAPLAN ÇİNÇİN, Mehmet ŞENER
“Karamürsel Alp Anıt Mezarı”, Senem MÜŞTAK, Oya ŞENYURT
“Türkiye İş Bankası Yelkenkaya Dinlenme Tesisleri”, Aynur ÇİFTÇİ
“Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Bayramoğlu Eğitim ve Konaklama Tesisleri”, Elifnaz DURUSOY, Melis BİLGİÇ

KONYA

“Ereğli Sümerbank Yerleşkesi”, Ö. Arıtan
“Konya Eski Gar Binası”, Ö. Karakul
“Konya İstasyon Lojmanları”, Ö. Karakul
“Meram Lisesi Konya İdadisi”, Ş. Boduroğlu, S. Kariptaş, E. Sarıman
“Selçuk Üniversitesi Rektörlük Binası”, Ş. Boduroğlu, F. S. Kariptaş 
“Konya Kibrit Apartmanı “ T. Utku
“Konya Yeşil Meram Sitesi “ M. Alagöz
“Konya Merkez Bankası Binası “ F. Semerci
‘’Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’’, F. Semerci
‘’Konya İsmet Paşa İlkokulu’’, E. B. Burkut
‘’Konya Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’’, M. Alagöz
‘’Konya Tekel Binası’’, B. Ö. Çat
‘’Konya Devlet Tiyatrosu’’, M. Alagöz, A. Arslan
‘’Konya PTT Binası’’, F. Baran
‘’Konya Ziraat Binası’’, F. Baran
‘’Konya Koyunoğlu Müzesi’’, F. Semerci
‘’Konya Terzioğlu Apartmanı’’, T. Utku
“Mevlana Çarşısı”, Özge PARLAK, Esra YALDIZ
“Mevlana Tetkikleri Enstitüsü, İl Halk Kütüphanesi”, Merve KANAT, Esra YALDIZ
“Şahin (Antik) Otel”, Gevher SAYAR, Esra YALDIZ

KÜTAHYA

‘’Kütahya Naşa İlkokulu Binası’’, E. Hatipoğlu
‘’Kütahya Simav Kent Müzesi Binası’’, M. Kartal
‘’Kütahya Demirci Beldesi Kültür Merkezİ’’, İ. Özçınar
‘’Kütahya Cumhuriyet Caddesi 52 Numaralı Konut’’, S. Güler
‘’Kütahya Azot Fabrikası’’, D. Yılmaz
“Dumlupınar Zafer Anıtı”, Hızır YIKILMAZ, Seda ŞİMŞEK TOLACI

MALATYA

“Gar Binası”, N. Özcan
“Gazi İlköğretim Okulu”, D. Van

MANİSA

“Adliye Binası”, B. M. İçmeli, G. Savaşır, H. İ. Alparslan
“Çobanisa Köyü”, S. Seçkin
“Efendiler Kıraathanesi-Manisa”, D. Güner, H. G. Kutlu
“Gazi Mektebi”, S. Z. Masalcı, G. Savaşır, H. İ. Alparslan
“Kitapsaray Binası”, S. N. Karataş, T. Aral, H. İ. Alparslan, G. Savaşır
“Manisa’da Erken Cumhuriyet Dönemi Yapılarından Örnekler”, N. Kul
“Salihli Demirköprü Baraj Sitesi ve Lojmanları”, N. Ünsal Gülmez
“Tekel Binası (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)”, T. Aral, S. N. Karataş, G. Savaşır, H. İ. Alparslan
“Tren İstasyonu”, H. İ. Alparslan, G. Savaşır
“Yüksel ve Güneş Keskin Evi-Akhisar”, D. Güner, H. G. Kutlu
“Ziraat Bankası”, G. Erdem, H. İ. Alparslan, G. Savaşır
‘’Manisa O.S.B Yönetim Binası’’,  F. Hacıalibeyoğlu, D. Dokgöz, M. T. Zeren

MARDİN

“Cumhuriyet İlköğretim Okulu”, M. Çağlayan
“Eski Hükümet Konağı Binası”, M. Halifeoğlu, N. Dalkılıç
“Halkevi Binası”, M. Çağlayan
“Kız Meslek Lisesi”, B. A. İskender, Ö. F. Günenç

MERSİN

“Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu”, T. Akar, F. Zorlu
“Erol Apartmanı”, T. Akar, Ç. C. Yüksel
“İş Bankası Şubesi”, İ. Durukan
“Jasmin Court Hotel – Şişe Cam Misafirhanesi ve Sosyal Tesisleri”, E. D. Mishchenko, S. Konak
“Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü İdare Binası”, T. Akar, Ç. Caner Yüksel
“Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü Yerleşkesi”, Ç. Caner Yüksel, T. Akar
“Mustafa Arif Yavuz Evi”, E. Ş. Burat, M. Uçar, S. Konak
“Örnekevler Mahallesi, 67Evler” N. Yılmaz Bakır, U. Doğan
“Pakize, Yusuf Bayraktar Evi”, M. Uçar
“Tarsus Adliye Binası”, İ. Durukan
“Tevfik Sırrı Gür Lisesi”, T. S. Ünlü, T. Ünlü, M. Uçar
“Tarsus Kadir Ekenler Evi”, İ. Durukan, M. Yollu, Ş. İnce

MUĞLA

“Atatürk Anıtı ve Cumhuriyet Meydanı”, F. Koca
“Bodrum Ak-Tur Tatil Sitesi”, N. Coşkun 
“Muğla Ülkümen Apartmanı“, M. Oğuz
“Muğla Kapıkırı Köy İlkokulu“, Z. S. Yıldırım
“Bodrum Belediye Binası”, D. Yücel Besim
“Bostancı Apartmanı- Milas”, H.B. Akkurt
“Hükümet Konağı (Valilik Binası)”, F. Koca
“Muğla Şehir Eski Mezarlığı”, F. Koca
“Vali Konağı”, F. Koca 
“Muğla Halkevi (Muğla Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi)“,  F. Koca
‘’Muğla Datça Aktur Tatil Sitesi’’, G. Savaşır– T. Akış
‘’Muğla Kangotan Evi’’, N. Coşkun
‘’Muğla Milas Çamlık Sokakta Bir Ev Milas’’, M. Z. S. Yıldırım
‘’Muğla Çamlık Sokaklar Milas’’, Z. S. Yıldırım, H. Ökten

NEVŞEHİR

“Avanos Alaettin İlkokulu”, Z. Ö. P. Biçer, Ö. S. Özkeşnek
“Avanos Asma Köprü”, Z. Ö. Parlak Biçer, M. Enterili
“Avanos Bahçeli Evler Mahallesi Banka Konutları”, Z. Ö. Parlak Biçer, A. Kaçan
“Avanos Eski Belediye Binası”, Z. Ö. P. Biçer, A. B. Yanardağ
“Avanos Taş Köprü”, Z. Ö. Parlak Biçer, M. Aykutlu
“Avanos Hükümet Konağı”, Z. Ö. Parlak Biçer, B. Asiliskender
“Avanos Kız Meslek Lisesi”, Z. Ö. P. Biçer, G. Işık
“Avanos Kızılırmak İlkokulu”, Z. Ö. P. Biçer, D. Katuk
“Avanos Lisesi”, Z. Ö. P. Biçer, Ö. S. Özkeşnek
“Avanos Ziraat Bankası”, Z. Ö. P. Biçer, N. Oymakapu
“Göreme Oteli”, A. A. Özüdoğru
“Kızılırmak Venessa Otel”, Z. Ö. Parlak Biçer, S. Öztürk
“Öğretmen Evi” , A. A. Özüdoğru
“Venessa Otel”, Z. Ö. Parlak Biçer, A. Kaçan
‘’Nevşehir Büyük Otel , Ürgüp’’, G. Savaşır, Z. Tuna

NİĞDE

“Derinkuyu’da Bir Cami”, L. Şentürk
“Niğde Müzesi”, Ö. Sade Mete

ORDU

“Fidangör Apartmanı”, N. N. Akkaya

RİZE

‘’Rize Gündoğdu Çay Fabrikası’’, S. Ç. Hovardaoğlu, O. Hovardaoğlu
“Eski Erkek Sanat Enstitüsü”, Semiha İSMAİLOĞLU, Serap FAİZ BÜYÜKÇAM
“Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürlük Binası”, Murat TUTKUN, Merve TUTKUN
“Pazar 10 Mart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”, Özge İSLAMOĞLU
“Ticaret ve Sanayi Odası”, Özge İSLAMOĞLU

SAKARYA

“Adapazarı Zirai Donatım Kurumu Yemekhane ve işçi Lokali”, E. Ö. Aydın, E. S. Kotan

SAMSUN

“Atatürk Parkı ve Onur Anıtı”, F. Us, B. Yararel
“Büyükşehir Belediye Binası”, F. Us
“Kefeli Apartmanı (Fötr Düşüren Apartman)”, A. Erdem, R. Özakın
“1960-1980 arasında Samsun’da Gerçekleştirilen Mimarlık Örnekleri”, F.Yamantürk, M. Aysan 
“Samsun Site (Merkez) Camii Ve Külliyesi”,  E. Y. Kösten
“Samsun Koleji / Samsun Anadolu Lisesi Binası”, Jale Mutlu ARAPOĞLU, Fatih US
“Bulvar AVM / Eski Tütün Fabrikası”, Ezgi ORHAN
“Kamlık Köyü İlkokulu”, Merve GERÇEK
“Bafra Çetinkaya Köprüsü”, İlkay MAŞAT ÖZDEMİR, Hande Nur GÜLEÇOĞLU
“Kent Müzesi”, Ayşe Esra TÜRKEL
“56 Evler Konutları”,Emre Can ESENALP, Gülnur BALLİCE

SİNOP

“Gerze Nurhan Erdem Evi (Derviş Hamdi Evi)”, A. Erdem
“Gerze Yangın- Afet Evleri”, A. Erdem, R. Özakın
‘’Sinop Boztepe Feneri ve Lojmanı’’, T. Uzun
‘’Sinop Koloni Evleri’’, F. O. Kafescioğlu
‘’Sinop Zingal Kereste Fabrikası Yerleşkesi’’, D. Öztürk
“Buzhane Binası”, Büşra ÖZAYDIN ÇAT

SİVAS

“Divriği Cürek Maden İşletmeleri Yerleşkesi”, D. Yılmaz
“Emek Apartmanı”, E. Kambek
“Eski Örnek Oteli”, G. Ulusans
“Nuri Demirağ Ortaokulu”, E. Eroğlu “T.C.D.D. Lojmanları”, D. Yılmaz
“Eski Belediye Oteli”, Ayşenur COŞKUN

TEKİRDAĞ

“Çorlu Başak Sigorta Dinlenme Tesisleri “ E. G. Özdamar
‘’Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’’, Ş. Şentürk
‘’Tekirdağ Salad Yağ Fabrikası’’, E. G. Özdamar – A. D. Kopuz

TRABZON

“Bahar Apartmanı”, S. Faiz Büyükçam
“Fatih Devlet Hastanesi”, A. Aras, F. Kurak Açıcı
“İl Halk Kütüphanesi (1961–1966)”, F. Kurak Açıcı, A. Aras
“Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Merkezi ve Elektrik-Makine Bölümleri”, E. Düzenli, H. İ. Düzenli
“Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi”, İ. Maşat Özdemir, Ş. Ertaş
“Ruhat Yavuz Apartmanı”, S. Faiz Büyükçam
“Tekel Binası”, G. Topaloğlu
“Trabzon Lisesi”, G. Usta, A. Usta, D.Eyüboğlu, E. Düzenli
“Vilayet Binası”, S. Birlik
“Yeni Ziraat Bankası Binası”, Ö. H. Demirkan
“Eski Erkek Sanat Enstitüsü”, Serap FAİZ BÜYÜKÇAM, Semiha İSMAİLOĞLU
“Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Binası”, S. Aybike TÜRK, Beyza ATALAY
“İş Bankası Binası”, Esra İMAMOĞLU, Merve KILIÇBAY, Semih YILMAZ
“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Trabzon Şubesi Binası”, Beyza ATALAY, Bahar KARAKAŞ
“Akçaabat Belediye İş Hanı”, Semih YILMAZ, Esra İMAMOĞLU, Merve KILIÇBAY
“Gümrük Binaları”, Bahar KARAKAŞ, S. Aybike TÜRK
“Meydan Parkı ve Atatürk Anıtı”, Kader KESKİN
“Hüseyin Avni Aker Stadyumu”, Aslıhan ÖZTÜRK
“Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi”, Büşra TOPDAĞI YAZICI, Fatih YAZICI
“KTÜ Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesi”, Fatih YAZICI, Büşra TOPDAĞI YAZICI

URFA

“Atatürk Lisesi”, Y. Alagöz
“Eski Hükümet Konağı – Siverek”, E. Dağtekin, M. Topalel
“Kız Lisesi “,Y. Alagöz
“Kültür Müdürlüğü”, Y. Alagöz
“Teknik Lise” ,Y. Alagöz

UŞAK

“Uşak Şeker Fabrikası”, D. Yılmaz
‘’Uşak Lisesi’’, S. Çetin  -  E. Kumtepe 

VAN

“Tekel Baş Müdürlük Binası”, Y. Subaşı Direk, S. Aydınoğlu

YALOVA

“T.C. Ziraat Bankası Şube Binası”, E. E. Usman, D. H. Akkaya, N. R. Aysel

ZONGULDAK

“Atatürk İlköğretim Okulu- Bartın”, Halidun Şenkal
“Zonguldak İşçi Konutları”, B. İmamoğlu
‘’Zonguldak Merkez Lavuarı’’, (Kömür Yıkama Tesisi)    E. E. Güney
“Türkiye Taşkömürü Kurumu Merkez Elektrik Atölyesi”, Nazlı ARSLAN, Ömür KARARMAZ
“Zonguldak Halkevi”, Senem MÜŞTAK

KIBRIS

“Atatürk Kültür Merkezi Lefkoşa”, D. Y. Besim, H. Başarır
“Bahçeli Evden Katlı Konuta Geçiş”, T. Uraz, P. Uluçay, B. Uluçay
“Gazimağusa Belediye Binası”, H. Başarır, D. Y. Besim
“Gazimağusa’nın Maraş Bölgesi’ndeki Modern Mimarlık Örnekleri”, E. Uluca Tümer, Z. Ertürk
“Girne Dome Otel”, H. Başarır, D. Yücel Besim
“Kıbrıs Barış ve Özgürlük Anıtı (Çıkartma Anıtı)”, D. Y. Besim, A. Kaşif
“Lefke’de Modern Bir Kır Evi”, T. Uraz, H. Pulhan, P. Uluçay
“Lefkoşa Kız Lisesi”,T. Uraz, H. Pulhan, P. Uluçay
“Lefkoşa Kumsal’da Kaşifler Evi”, D. Y. Besim, H. Başarır
“Lefkoşa Meclis Binası”, D. Y. Besim, A. Kaşif
“Lefkoşa Saray Otel”, D. Yücel Besim, H. Başarır
“Ümit- Suna Süleyman Onan Evi”, Y. Mesda
“Sidestreets / Abdullah Onar’ a ait Ofis Yapısı”, Devrim Yücel BESİM